Geplaatst op: 07-09-2020
Auteur: beurs, kunst, evenement

KunstRAI gaat toch door in 2020 openingsdag op 15 oktober

KunstRAI gaat toch door in 2020 openingsdag op 15 oktober
Een van de kunstwerken op de KunstRAI 2020. Galerie Arnold Ligthart, FAKE, Super Nurse - special edition
De KunstRAI kon in april van dit jaar niet plaatsvinden door de coronacrisis. De beurs gaat toch door en opent op 15 oktober .

COO Maurits van der Sluis, Raad van Bestuur van RAI Amsterdam: "De KunstRAI is de eerste die laat zien dat het mogelijk is om een omvangrijke kunstbeurs te organiseren in deze lastige tijd. De RAI is zeer verheugd het evenement te mogen verwelkomen.”  

In het kader van Focus Japan zal KunstRAI 2020 op donderdag 15 oktober officieel worden geopend door de Japanse Ambassadeur in Nederland, Z. E. De heer Horinouchi Hidehisa.Jaarlijks nodigt de KunstRAI zes galerieën uit een buitenlandse stad, streek of land uit voor een speciale presentatie. Na onder meer Berlijn, Antwerpen en Barcelona zullen dit jaar zes galerieën uit verschillende steden in Japan op het ‘Focus Japan’ plein hun collectie tonen. 


Anti-coronamaatregelen

Bezoekers kunnen van de KunstRAI een veilig evenement verwachten. Er zal worden gewerkt met tijdvakken om er voor te zorgen dat er nooit te veel mensen binnen zullen zijn. Ook neemt de organisatie de nodige hygiënemaatregelen.

Art on Paper Amsterdam

Art on Paper Amsterdam, een jaarlijkse kunstbeurs in Westergas, zal dit jaar een podium vinden op de KunstRAI. Twaalf galerieën zullen, op een speciaal hiervoor geselecteerd deel van de beursvloer, hun collectie kunst van en/of op papier tonen.

Young Collectors Circle

Ook dit jaar zal de KunstRAI een programma voor jongeren organiseren. Na samenwerkingen met onder andere Buro Dertig, Cultuurambassadeurs en Gallery Patty Morgan uit Amsterdam Noord, wordt dit jaar samen met de Young Collectors Circle een speciaal programma opgezet.

Op zaterdag 17 oktober geeft Young Collectors Circle op de KunstRAI een stoomcursus kunst kopen. Tijdens de 45 minuten durende Crash Course komt het publiek alles te weten over het kopen van kunst. Men leert meer over materialen en technieken, de kunstmarkt, prijzen en het presenteren van kunst in eigen huis. Aan de hand van concrete voorbeelden en handige tips gaan de deelnemers goed voorbereid de beursvloer op. Na afloop van de Crash Course kan men zich aansluiten bij één van de tours.


Outsider Art - Buiten Gebaande Paden

Speciaal voor de KunstRAI 2020 hebben twee influencers, Sue Smit en Monica van Dijk, een tentoonstelling samengesteld met werk van kunstenaars die zich bewegen buiten de gebaande paden van de bestaande kunstopleidingen en de kunstmarkt. Hun werk geeft vaak een unieke kijk op de wereld.

De meeste kunstenaars zijn verbonden aan Phila del Art (Leiden) & De Witte Olifant (Almere Haven), centra voor beeldende kunst waar kunstenaars met een beperking onder leiding en in samenwerking met professionele kunstenaars hun talent verder kunnen ontwikkelen.


WOW Amsterdam

WOW is een creatieve Amsterdamse broedplaats aan de Wildzanghlaan, waar onlangs afgestudeerde kunstenaars wonen en werken. Er is uitgebreid gelegenheid om elkaar te inspireren en samen te werken. Dit resulteert in intrigerende cross-overs tussen beeldende kunst, mode, design, muziek en film, waarvan op de KunstRAI een selectie wordt getoond, samengesteld door galeriehouder Rob Malasch.

Data en tijden KunstRAI 2020

donderdag 15 oktober 2020, 14.00 – 21.00, Preview/opening
vrijdag 16 oktober 2020, 11.00 – 21.00, Open voor publiek
zaterdag 17 en zondag 18 oktober 2020, 10.00 – 18.00, Open voor publiek
Link: www.kunstrai.nl

CELTH



     
Trendrapport

||| Nieuws |||

03/10/23
Exclusief voor leden
Afvalfonds Verpakkingen omarmt sector leisure
Bij attractiepark Walibi Holland kunnen gasten vanaf zaterdag 7 oktober hun statiegeldflesjes en -blikjes inleveren. Wie dat doet, krijgt het statiegeld meteen terug via Tikkie.
03/10/23
Exclusief voor leden
Rebranding Saudia in teken digitale transformatie
Saudia, de nationale luchtvaartmaatschappij van Saudi-Arabië, onthulde haar nieuwe merkidentiteit. Deze nieuwe identiteit is in lijn met een breder strategisch digitaal transformatieplan gericht op het versterken van de ondersteuning van de luchtvaartmaatschappij voor de nationale ambitie Vision 2030.
03/10/23
Belangstelling voor failliet Vacansoleil
Het proces om te komen tot een doorstart van Vacansoleil na het faillissement is begonnen. Er hebben zich vele geïnteresseerde partijen gemeld bij de curatoren Ben Arends en Lodewijk Hox.
02/10/23
Fietsvakantie in eigen land steeds populairder
Fietsvakanties zijn de afgelopen jaren steeds populairder geworden. De voornaamste reden is dat veel mensen inzien dat ons eigen land tal van mooie plekken heeft, die je op de fiets natuurlijk goed kunt verkennen. Daarbij komt ook dat sinds de opkomst van de e-bike, het fietsen nog meer in trek is dan dat dit daarvoor het geval was.
02/10/23
Exclusief voor leden
Aangrijpende klankbeleving Panorama Ysselsteyn
Op 13 oktober 2023 start op de Duitse begraafplaats Ysselsteyn, net over de Brabantse grens in Limburg, een aangrijpende klankbeleving genaamd Panorama Ysselsteyn.
02/10/23
Vernieuwing Schipholbrug blokkeert staande mastroute
Rijkswaterstaat verbreedt en vernieuwt de Schipholbrug over de Ringvaart van de Haarlemmermeer. Deze beweegbare brug is onderdeel van de oostelijke Staande Mastroute. De werkzaamheden hebben gevolgen voor de bekende recreatieve staande mastroute.
02/10/23
CORPUS werkt samen met Oogfonds
Het Oogfonds en educatieve attractie CORPUS, het interactieve reisavontuur door het menselijk lichaam, bundelen hun krachten om het onderzoek naar erfelijke oogziekten mogelijk te maken.
02/10/23
40% minder ruimte voor prive jets op Schiphol
Er is minder ruimte voor privévliegtuigen op Schiphol vanaf 31 maart 2024. Dat staat in Schiphols capaciteitsdeclaratie, het officiële document met daarin de beschikbare capaciteit voor het zomerseizoen 2024.

||| Agenda |||

04/10/23
04/10/23 t/m 04-10-23: Duurzaamheidscongres Kampeerbranche
Op woensdag 4 oktober 2023 organiseert HISWA-RECRON samen met NKC, KCI, BOVAG, KCJ en de ANWB het Du...
12/10/23
12/10/23 t/m 12-10-23: Screw up morning: Leisure en toerisme in stedelijke ontwikkeling
Tijdens de Screw Up Morning op donderdag 12 oktober 2023 brengen Sweco, J2Leisure en Expertise Netw...
23/10/23 t/m 24-10-23
23/10/23 t/m 24-10-23: Glamping 2-Daagse
Pleisureworld organiseert op 23 en 24 oktober een Glamping 2-Daagse. De reis trekt in twee dagen tij...
14/11/23 t/m 16-11-23
14/11/23 t/m 16-11-23: Recreatie Vakbeurs 2023
Dé vakbeurs voor een toekomstbestendige recreatiebranche.   Op 14, 15 en 16 novemb...
24/01/24 t/m 25-01-24
24/01/24 t/m 25-01-24: Recreatie Next Level 2024
Recreatie Vakbeurs organiseert op 24 en 25 januari 2024 een nieuw event voor de recreatiebranche: R...