Fietsen door de Bomen wint World Landscape Architecture Award
Het project ‘Fietsen door de Bomen’ in Belgisch Limburg blijft maar prijzen winnen. Na een Iconic Award uit Duitsland en een International Design Award uit Los Angeles mag ‘Fietsen door de Bomen’ nu ook een World Landscape Architecture Award aan z’n palmares toevoegen. Dat ook de toeristen het unieke fietspad waarderen blijkt uit het feit dat inmiddels al 250.000 fietsers van het fietspad door de bomen gebruik hebben gemaakt. Uit meer dan 230 inzendingen uit alle hoeken van de wereld kwam ‘Fietsen door de Bomen’ in de categorie Built – Small (voor projecten kleiner dan 1.000 m²) als een van de winnaars uit de bus. Het Limburgse ontwerp nam het daarin op tegen tegenstanders uit onder meer China, Jordanië, Denemarken en onze buurlanden Duitsland en Nederland. Uiteindelijk selecteerde een internationale jury van experts ‘Fietsen door de Bomen’ als winnaar van de Merit Award.
Igor Philtjens, gedeputeerde en voorzitter van Toerisme Limburg: "De award zelf is momenteel natuurlijk bijzaak … Maar het bewijst wel weer dat we dit soort hefboomprojecten – zeker nu onze sector zwaar getroffen is – meer dan ooit nodig hebben om Limburg onderscheidend op de kaart te zetten.”
Trefwoorden: dagrecreatie, fietsen, Limburg, België
|
|
25/02/21
Het begon zo rond mijn voortgezet onderwijsperiode. De verslaving waarvan ik nimmer meer afkickte. N...
|
03/01/21
2020 was een bijzonder jaar. Getekend door de start van een pandemie, met stille Amsterdamse grachte...
|
09/12/20
In een column eerder dit jaar nam ik u mee in mijn zienswijze op ‘het nieuwe normaal’. Ten tijde...
|
30/10/20
Beste reisindustrie collega,Je kent hem vast wel – Atlas, de krachtpatser op de achterg...
|
05/10/20
Waar tot maart dit jaar de discussie nog volop ging over té veel toeristen, hoe om te gaan me...
|
|
03/03/21
Het aantal camperplaatsen in de provincie Limburg kan de komende jaren nog bescheiden groeien. Daarmee kan de groeiende populariteit van campers goed worden opgevangen. Om Limburg als camperprovincie op de kaart te zetten moeten de Limburgse DMO’s aan de slag. Ook ondernemers moeten werken aan kwaliteitsverbetering en prijsdifferentiatie.
|
03/03/21
Ondanks alle coronamaatregelen zijn de ogen van sportliefhebbers gericht op een groots evenement in Dordrecht. Van 5 tot en met 7 maart 2021 vindt het WK shorttrack plaats in de Sportboulevard. Het is voor de shorttrackers het belangrijkste evenement van 2021, in aanloop naar de Winterspelen van Beijing 2022. Munckhof heeft de opdracht deelnemers, begeleiding en officials van het toernooi coronaproof te vervoeren . De coronaprotocollen met de internationale groep mensen vragen om extra zorgvuldigheid. Alle bubbels moeten bewaard blijven en dat vraagt veel logistieke aandacht.
|
03/03/21
Omdat de coronapandemie en de strenge coronamaatregelen voortduren, heeft het College besloten de verschuldigde huur van gemeentelijk vastgoed gedeeltelijk kwijt te schelden. Met een concrete regeling kan een huurder van gemeentelijk vastgoed per 1 april kwijtschelding aanvragen over de huurachterstand van het afgelopen jaar. Voorwaarde is dat de huurder door de coronacrisis geen of substantieel minder inkomsten heeft.
|
03/03/21
Vanaf zaterdag 27 maart kunnen wandelaars, fietsers en hardlopers virtueel meedoen aan één van de Zandvoort evenementen. Sportorganisatie Le Champion wil met deze virtuele editie het gevoel van de 30 van Zandvoort, Omloop van Zandvoort en Zandvoort Circuit Run naar de mensen thuis brengen. Helaas is het ook dit jaar niet mogelijk om in Zandvoort te genieten van het meest afwisselende parcours van Nederland.
|
02/03/21
Ruim acht op de tien Nederlanders die dit jaar met vakantie willen naar het buitenland is bereid zich te laten vaccineren tegen Covid-19 als dit verplicht wordt gesteld. Bijna driekwart van de reizigers vindt ook dat zo’n vaccinatie verplicht zou moeten worden voor iedereen die in het buitenland op vakantie gaat, blijkt uit een poll uitgezet door reisorganisatie Zoover. Er is ook weerstand.
|
02/03/21
Een forse tegenvaller voor de horeca. Juist op de dag dat ze actievoeren voor het openen van de terrassen komt de GGD West-Brabant met verontrustend nieuws.
|
02/03/21
Onrust is ontstaan in de culturele sector dat niet de volledige toegezegde 150 miljoen euro steun daadwerkelijk in de sector blijft. De labeling van het geld is niet helder en dan mag een gemeente het geld ook op een andere manier besteden.
|
02/03/21
De persoonsgegevens mensen die online een ticket bij diverse attractieparken en dierentuinen hebben gekocht liggen op straat. Het lek is ontstaan bij dienstverlener Ticketcounter dat voor die bedrijven de ticketafhandeling organiseert. Miljoenen klantgegevens liggen op straat.
|
|