Geplaatst op: 25-06-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Award voor beste Family Entertainment Center uitgereikt aan Michael van Hoorne van Avonturenboerderij Molenwaard

Award voor beste Family Entertainment Center uitgereikt aan Michael van Hoorne van Avonturenboerderij Molenwaard

De award voor het beste Family Entertainment Center 2018 is uitgereikt aan Michael van Hoorne voor zijn succesvolle initiatief Avonturenboerderij Molenwaard in de Zuid-Hollandse Alblasserwaard. Al in het eerste jaar wist dit attractiepark voor kinderen in de leeftijd van 2 tot 8 jaar 120 duizend bezoekers te trekken en ook de waardering van die bezoekers is heel hoog.


De Avonturenboerderij werd eerder dit jaar op de Vakdag Het nieuwe dagje uit al als winnaar uitgeroepen maar Michael was toen niet beschikbaar om de prijs in ontvangst te nemen. Op de tweedaagse inspiratietour van PleisureWorld NRIT maakte het gezelschap met zo’n 50 ondernemers een pitstop bij de Avonturenboerderij. Daar reikte Hans van Leeuwen de award aan Michael van Hoorne uit.

Een Family Entertainment Center

  

Op de tweede plaats eindigde Afsluitdijk Wadden Center, op de derde positie de winnaar van vorig jaar, The Maxx. 


Bij de beoordeling werd onder meer gekeken naar de diversiteit aan activiteiten, de sfeerbeleving, thematisering en hospitality, het commerciële concept en de online performance, conversie en strategie. Een Family Entertainment Center moet aan drie voorwaarden voldoen: 

• Het moet minimaal drie activiteiten bevatten

• Het moet gericht zijn op meerdere doelgroepen

• Het moet een familiegevoel uitstralen.


Van Leeuwen benadrukte in zijn speech dat hij nog nooit eerder had gezien dat een FEC in zo korte tijd – de opening was in maart 2018 – al zo’n hoog niveau bereikte. Dit was volgens hem vooral te danken aan de medewerkers.

Avonturenboerderij Molenwaard

  

Bij Avonturenboerderij Molenwaard, dat als motto hanteert ‘waar spelen ontdekken is’, draait alles om het Hollandse landleven dat aan de hand van Fien en Teun ontdekt wordt. Kinderen kunnen op Molenwaard een boerderijdiploma halen en genieten van educatieve shows. Ook zijn er het hele jaar door themamaanden: Lammetjes, Onder Water, Vroege Vogels, Rollen in de Modder, Kaas, Paddenstoelen & Pompoenen en Winter op de Boerderij.Dat het publiek Molenwaard waardeert, blijkt wel uit de comments. Zo laat een bezoeker weten "dat Romy een superfijne dag heeft gehad met haar driejarige dochter en dat ze zeker terugkomt” en meldt Ingeborg "dat ze nog nooit eerder een park heeft gezien waar je als bezoeker zo hartelijk en gastvrij wordt ontvangen”. Veel waardering is er ook voor de shows, de picknickmand en de opdrachtjes om boer of boerin te worden.

De Award

  

Eerdere winnaars van de Family Entertainment Center award waren The Maxx en De Voltage.

 
 
Trefwoorden: dagrecreatie, attractieparken, awards, zuid-holland

CELTH



||| Nieuws |||

22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.
22/05/26
Eerste daling aantal luchtvaartpassagiers sinds einde corona
In het eerste kwartaal van 2026 reisden 16,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is ruim 2 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2025.
22/05/26
ACM let ook scherp op duurzaamheid
We kennen ACM als waakhond voor de economie maar het instituut wil nu ook scherper letten op de ontwikkeling van duurzaamheid. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceert de eerste editie van de Focus op Verduurzaming.
22/05/26
Hotspotkaart voor watersporters moet veiligheidsbewustzijn verhogen
Om watersporters beter voor te bereiden, lanceert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (K...
21/05/26
Vijf verrassende vakantiebestemmingen in Spanje
Dat Spanje een ideale vakantiebestemming is, is algemeen bekend. Maar het land heeft veel meer te bi...

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...